AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2017. április 15., szombat 06:59

„Nyugdíjasként is biztonságban közúton és otthon” rendezvény Ajkán
Az Ajkai Rendőrkapitányság szervezésében, a Nemzedékek Biztonsága Közhasznú Alapítvány támogatásával 2017. április 12-én délelőtt 10 órakor a Kaszinó épületében került sor a prevenciós rendezvényre.A város több intézményéből is érkeztek nyugdíjasok, hogy részt vegyenek  Illés István rendőr alezredes, a Budapesti Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Főosztályának munkatársa által nyújtott, a hagyományostól eltérő zenés prevenciós előadásán.Az előadó az áldozattá válás témáját dolgozta fel, a közlekedési szabályok betartására hívta fel a figyelmet és megtörtént bűncselekményeken keresztül hangsúlyozta, hogyan előzzük meg az áldozattá válást, a trükkös és besurranásos lopásokat, valamint az egyes termékbemutatók, vásárlások alkalmával előforduló csalásokat.Egyed Károly az AURUM Autósiskola vezetője tartott rövid tájékoztatást, felhívta az idősek figyelmét, hogy az idő múlásával egyre jobban kell figyelni a közlekedésük során, hogy elkerüljék a baleseteket.Majd a Kulcsár Kutató- Mentőkutyás Szolgálat Alapítvány elnöke Kulcsár József adott tájékoztatást az alapítvány működéséről. Kiemelte a kereső kutyák fontosságát és munkáját, egyik segítőjét Lendon nevű kutyáját is magával hozta az előadásra.Illés István rendőr alezredes az Alapítvány kuratóriumi tagjaként adta át az Ajkai Nyugdíjas Klubok vezetőjének, Zábrák Bélának a foglalkoztató ajándékcsomagot.