AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2017. április 20., csütörtök 10:31

Bolgárkert: az első palánták már a földben
Most már biztos, ha valamit megálmodunk, elképzelésünk egyszer csak valósággá válik. A közösség erejét tapasztalhatjuk meg itt ismét – fogalmazott Varga Andrea, a Kristály-völgy Egyesület elnöke a bódéi városrészben található Bolgárkertben, amelynek közösségi parcellaosztását faültetéssel és palántacserével a közelmúltban tartották a város vezetői a helyi közösségekkel.A területrendezés újabb mérföldkőhöz ért a városi szervezetek és a helyiek összefogásának köszönhetően, így az újabb találkozáskor már semmi akadálya nem volt annak, hogy Schwartz Béla polgármester a közösségi termelés megkezdésére buzdítsa a parcellaosztáson megjelenteket. A tevékenység első szimbóluma egy almafa közös elültetése és felszalagozása volt a kert bejáratánál.Az ünnepélyes csemeteültetést követően Szabó Marianna, a Molnár Gábor Műhely Alapítvány szövőműhelyének és az EMESE program mentorhálózatának vezetője ajánlott fel levendulatöveket és csicsókát a többi helyi közösségnek, így a résztvevők kapát és öntözőkannát ragadtak, hogy megfelelő helyet találhassanak a növényeknek a tizenöt kijelölt parcella valamelyikében.Morgan Viktória tájépítész szerint hogy a közösségek még otthonosabban érezzék magukat a kertben, következő lépésként a fűszerkert kialakításán dolgoznak, de egy közösségi gyümölcs és zöldség aszaló elkészítésének terve is felmerült már, amit szintén szeretnének a helyiekkel közösen megvalósítani. A megtermelt zöldségeket és növényeket a csoportok hazavihetik, de a hely eszméje szerint a termény egy részét közösségi célokra kell felajánlaniuk.