BALATONKENESE VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2017. május 8., hétfő 15:34

Energetikai korszerűsítésre és a szociális ellátás fejlesztésére nyert támogatást Balatonkenese Város Önkormányzata
Az idei évben két újabb beruházásnak lehet részese Balatonkenese városa. A Balatonkenese Város Önkormányzata által benyújtott TOP-3.2.1-15 kódszámú Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése tárgyú pályázat 299.441.665. forint támogatásban részesült.
A projektnek köszönhetően a polgármesteri hivatal és az általános iskola épületeinek energetikai korszerűsítésére, illetve az óvoda fűtéskorszerűsítésére nyílik lehetőség.
A szociális ellátás fejlesztésére a Balatonkenese, Balatonfőkajár, Balatonvilágos, Csajág, Küngös,Balatonakarattya Intézményfenntartó Társulás által benyújtott TOP-4.2.1-15 kódszámú és Szociális alapszolgáltatások infrastruktúrájának bővítése, fejlesztése tárgyú pályázat 91.859.470. forint támogatásban részesült.
A projekt során Küngösön szociális szolgáltató helység építése, a Társulás számára új ételszállító autó beszerzése, valamint a Tátorján Szociális Szolgáltató Intézmény eszközfejlesztése fog megvalósulni.