AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2017. május 26., péntek 20:16

Döníz a legbájosabb ajkai Pöttöm Polgár
Pöttöm polgárok ünnepét tartja Ajka városa a gyermeknapon, május 28-án. Az idén a 2016. április 30. és 2017. április 30-a között születetteket, 251 kicsit fogad a város ünnepélyesen a polgárává. Minden pöttöm polgár egyedi, névre szóló diplomát kap, valamint szülei 50 ezer forint gyermekszületési támogatást vehetnek át. A támogatás összege lépést tart a gyermeknevelés költségei emelkedésével, tavaly még 40 ezer forint volt. Az ünnepség délután 3 órakor kezdődik a Nagy László szabadidőközpontban. Az alkalomhoz kapcsolódva a szervezők játékot is hirdettek. A közösségi okdalon több, mint százezren látták a legbájosabb ajkai pöttöm polgárok fotóit, és már ki is választották a három legbájosabbat, akik a gyermeknapon ajándékot kapnak. A szavazók szerint a legbájosabb apróság a 17 hónapos Horváth-Szabó Döníz, a második legtöbb szavazatot kapta Ferenczi Lilla Kata 11 hónapos kislány, harmadik lett a három esztendős Bakos Boglárka.A rendezvényen kisgyermekek és fiatal családok százait várják játékok, vidám együttlét.