ALSÓNÉMEDI NAGYKÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2017. július 17., hétfő 14:27

Alsónémedi 950 éves fennállását ünnepli
„Nekem áldott az a bölcső, mely magyarrá ringatott.” (Arany János)

JUBILEUMI ÜNNEPI PROGRAMHÉT - 2017. augusztus 13-20.

Díszvendég: Főtiszteletű Tőkés László püspök, EP képviselő, Eminenciás Főtisztelendő Dr. Beer Miklós a Váci Egyházmegye püspöke, Szabó István, a Pest Megyei Közgyűlés elnöke
Vendégeink: Nagyajta (Székelyföld), Demir Kapija (Macedónia), Pelplin (Lengyelország) és Xghajra(Málta) képviselői

Augusztus 11. péntek- augusztus 16. szerda
Lengyel, máltai, macedón vendégek látogatása.

Augusztus 12. szombat
Nagyajta elöljáróságának megérkezése.

Augusztus 13. vasárnap
10.00 óra - Ünnepi Hálaadó Szentmise Eminenciás Főtisztelendő Dr. Beer Miklós a Váci Egyházmegye püspöke részvételével, a Református Gyülekezeti Kórus és a Magyarok Nagyasszonya Római Katolikus Vegyeskar közreműködésével a római katolikus templomban, ünnepi Istentisztelet a református templomban Főtiszteletű Tőkés László püspök, EP-képviselő részvételével.
11.00 óra – A római katolikus templomtól közös séta a felújított Halászy Károly Művelődési Házhoz.
11. 15 óra – Ünnepi műsor Alsónémedi 950. évi fennállásának tiszteletére.
Ünnepi beszédet mond: ft. Tőkés László püspök, EP képviselő. Közreműködik: Magyarok Nagyasszonya Róm. Kat. Vegyeskar, Református Gyülekezeti Kórus, Nagyajta testvérfalunk küldöttsége, Kiskunlacházi Fúvószenekar, vez: Breznyán István, Boróka Néptáncegyüttes, NYWYG Hagyományőrző Egyesület, Vatya Népe Hagyományőrző Egyesület, Széchenyi István Általános Iskola tanulói, Napfény Mazsorett csoport, Fantázia Művészeti Iskola növendékei
12.30 óra – A felújított Halászy Károly Művelődési Ház, Kiss Ernő Galéria ünnepélyes átadása, avató beszédet mond: Szabó István, a Pest Megyei Közgyűlés elnöke, Vincze József polgármester.
13.00 – 17.00 óra - A Kiss Ernő Galéria valamint a Halászy Károly Művelődési Ház és Könyvtár közösségi tereiben nyílt kiállítások megtekintése.
14.00 óra – Jubileumi Ünnepi Képviselő-testületi ülés
20.00 óra – Államalapító címmel zenés színpadi játék az István a király c. rockopera zenei anyagának felhasználásával. Szabadtéri előadás a Nagygödörben, helyi és vendégelőadók közreműködésével.

Kiállítások a Halászy Károly Művelődési Házban augusztus 13-20.
Kiss Ernő életmű kiállítás
Hommage a’ Kiss Ernő – Kortárs művészeti kiállítás
Dr. Lugosfalvy Ervin természetfotói
Csipkekiállítás – Turós Éva és a Nywyg Íjász és Hagyományőrző Egyesület Galagonya Kézműves Köre
Alsónémedi Régi képeslapokon – Szegvári Tibor képeslap gyűjteménye
„Akkor és Most” fotópályázat díjnyertes munkái
„Lakóhelyem a 950 éves Alsónémedi” - Szivárvány Napköziotthonos Óvoda rajzpályázata

Augusztus 16. szerda – augusztus 21. hétfő
A Nagyajtai Gazdag Miklós Polgári Daloskör látogatása.

Augusztus 14-18. hétfő-péntek, Faluház
Kézműves hét - 10-14 óra
Hétfő – Fazekasság – Juhász Borbála keramikus
Kedd – Csipkeverés – Turós Éva csipkekészítő és a Nywyg Íjász és
Hagyományőrző Egyesület Galagonya Kézműves Köre
Szerda – Fafaragás –Varga Zoltán fafaragó
Csütörtök – Nemezelés – Nagy Adél tanítónő
Péntek – Bútorfestés – Barabás Mihály, a nagyajtai Kriza János Ált. Isk. ny. igazgatója, Nagy Adél tanítónő, 14 órától kiállítás a Kézműves hét munkáiból.

Augusztus 19. szombat, Öreg-tó
10.00-17.00 óra – Íjászfesztivál - íjásztalálkozó és íjászverseny a Nywyg és a Galagonya Kör szervezésében
18.00 óra – A Lovasíjász című film vetítése a Halászy Károly Művelődési Házban

Augusztus 20. vasárnap
9 óra Római Katolikus Templom, 10 óra Református templom
Ünnepzáró Ökumenikus Istentisztelet a templomokban
A nagyajtai Gazdag Miklós Daloskör, Magyarok Nagyasszony Róm. kat. Vegyeskar és a Református Gyülekezeti Kórus közreműködésével
17.00 óra, vasárnap – Szent István tér
Községi Ünnep - Szent István és az Államalapítás Napja
Ünnepi beszédet mond: Vincze József polgármester
Ünnepi műsor: Gazdag Miklós Polgári Daloskör, Nagyajta testvérfalunk küldöttsége
Az ünnepségre érkezik Ócsa város kerékpáros delegációja köszönteni a 950. éves Alsónémedit, majd Alsónémedi biciklisek csatlakozásával folytatják a Szent István napi kerékpártúrájukat.

Jubileumi megemlékezésünkre és programjainkra szeretettel várjuk a környező települések és Pest megye érdeklődő lakosságát, valamint az Alsónémediről elszármazott falunkbelieket és családtagjaikat!

Alsónémedi minden lakója nevében,
Alsónémedi Nagyközség Önkormányzata