BUDAPEST FŐVÁROS XIV. kerület - Zugló Önkormányzata
2017. november 10., péntek 13:12

Szombattól már nem kell fizetni a hétvégi városligeti parkolásért
Ezentúl a hétvégéken, tehát már most szombaton és vasárnap sem kell fizetni a parkolásért a Városligetben.

A 40/2017 (XI. 10.) sz.  fővárosi közgyűlési rendelet értelmében a hétvégi parkolás 2017. november 11-től  a Városligetben ingyenes lesz.  Az életbe lépő változásról a parkolás üzemeltetését végző Zuglói Közbiztonsági non-profit Kft. táblákon, a parkolóórákon kihelyezett matricákon is tájékoztatja az autósokat. A parkolóautomaták a fővárosi jogszabályi előírás miatt a hétvégén is működni fognak, a hétvégén megvásárolt parkolójegyek hétfőn reggel 8 órától érvényesek.

A ma kihirdetett fővárosi rendelet  azon módosítása, amely a Hungária körúton élőknek is lehetővé teszi a kedvezményes parkolást, illetve eltörli a parkolójegyek kihelyezésének kötelezettségét, azonban nem most, hanem majd 31 nap múlva lép hatályba.