PÉCEL VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2017. december 7., csütörtök 13:49

A felújított Pekáry kastélyt is átadták Pécelen
December az átadások hónapja Pécelen, a megújult Nyitnikék óvoda után csütörtökön délelőtt a felújított Pekáry kastélyt is átadták. A beruházás teljes költsége 41 millió, 811 ezer 468 forint volt. Az épületenergetikai felújítás részeként a födém és a homlokzat is új hőszigetelést kapott és új külső nyílászárók kerületek a kastélyra. Pécel fejlődésének újabb állomása a kastély átadója, amelyen Szabó István, a Pest megyei közgyűlés elnöke, Szöllősi Ferenc Attila, Pécel polgármestere, Fábri István Csömör illetve Gál Zsolt, Ecser polgármestere is megjelent, de ott volt Podmaniczki József, Pécel alpolgármestere is. Szabó István köszöntőjében elmondta, Pécel fejlődése tetten érhető, az energetikai fejlesztések mellett immár eldőlt, hogy új orvosi rendelőt kap a város és az Újtelep rehabilitációja is több mint négyszáz millió forintos beruházás lesz. Szöllősi Ferenc Attila kifejtette, a város dinamikusan fejlődik, ennek az egyik állomása a Pekáry kastély átadója. Mint mondta, a város új orvosi rendelőt kap és jó esély van arra is, hogy egy új óvoda is épüljön. Mindez azért is örvendetes, mert a városnak egyre több lakója van, az infrastruktúrának pedig meg kell felelnie a megnövekedett igényeknek.