BUDAPEST FŐVÁROS VII. kerület - Erzsébetváros Önkormányzata
2018. január 25., csütörtök 13:41

Azonnali önkormányzati segítség a tűzkárt szenvedett VII. kerületi társasháznak
Január 25-én hajnalban tűzeset történt a VII. kerületi Dózsa György út 38. sz. alatti társasházban, ahol egy biztosítószekrény kapott lángra. A tűzoltóság szakemberei a tüzet azonnal eloltották, a lakókat ideiglenesen kitelepítették a társasházból. Az épületben az áramszolgáltatás jelenleg szünetel, mely állapot körülbelül 1-2 napig fog fennállni.
Vattamány Zsolt polgármester és Bajkai István alpolgármester a délelőtt folyamán bejárták a helyszínt és egyeztettek a ház közös képviselőjével. A bejárást követően Erzsébetváros vezetése úgy döntött, hogy 1 millió forint gyorssegélyben részesíti a társasházat, a mielőbbi kárrendezés érdekében.
A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint a lakásokban tűzkár nem esett, az oltásból fakadó beázásokkal kapcsolatban későbbi vizsgálatok lesznek.