BUDAPEST FŐVÁROS XIII. kerület Önkormányzata
2018. február 12., hétfő 09:32

MEGHÍVÓ A KLAPKA SZOLGÁLTATÓHÁZ BOKRÉTAÜNNEPÉRE
Egy 21. századi agora születése

A Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzat tisztelettel meghívja a Média Építészeti Díjas Klapka Szolgáltatóház bokrétaünnepére. A több mint 4 milliárd forintos önkormányzati beruházásban épülő Klapka Szolgáltatóház megvalósításának hangsúlyos célkitűzése, hogy az intézmény a legkorszerűbb építészeti elképzelések megvalósítása mellette tükrözze a környezettudatos gondolkodást is.

A bokrétaünnep időpontja: 2018. február 13. (kedd) 11.00 óra
Helyszín: 1138 Budapest, Klapka utca 17-19.

Köszöntőbeszédet mond:
Dr. Tóth József polgármester

A Klapka Szolgáltatóház megépítéséről a XIII. Kerületi Önkormányzat revitalizációs programjának keretében született döntés még 2015-ben. A kialakításában meghatározó zöld gondolatot fejezi ki a „lokális kisközpont” építészeti arculata, az épület külső megjelenése is. Átadását követően a Klapka Szolgáltatóház lakosságbarát szolgáltatásaival, a zöldkörnyezettel harmonizáló megoldásaival a városrésznek egyedi megjelenést adó közösségi tere lesz. A beruházás része 33 önkormányzati bérlakás építése is.