BUDAPEST FŐVÁROS XXII. kerület - Budafok-Tétény Önkormányzata
2018. május 31., csütörtök 19:49

Nemzeti Összetartozás Napja Budafok-Tétényben
Budafok-Tétény Budapest XXII. kerület Önkormányzata tisztelettel meghívja a kerület lakosságát a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából 2018. június 4-én, hétfőn 17.30 órára, a nagytétényi Országzászlóhoz (Nagytétényi út 275.)
Megemlékező beszédet mond Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke, és köszöntőt mond Németh Zsolt országgyűlési képviselő, a Külügyi Bizottság elnöke. Közreműködik Sági Dóra népdalénekes. A megemlékezés helyszínén lehetőség lesz virág, illetve gyertya elhelyezésére.

A június 4-i, hétfői budafok-tétényi  rendezvény díszvendégének személyéről és az általa képviselt szervezetről:
Csáky Csongor – aki a Rákóczi Szövetség elnökévé választása óta első alkalommal vesz részt nyilvános eseményen, a felvidéki Nagykürtösön született, a történelmi Hont Vármegyéhez tartozó ipolysági településen. Az ELTE történelem-politológia szakán szerzett diplomát 2006-ban, majd több évig egy budapesti két tannyelvű gimnáziumban óraadó történelemtanárként tanított. 2006-óta dolgozik a Rákóczi Szövetségben, 2011 óta főtitkárként. A három évtizedes múlttal rendelkező szervezet célkitűzéseit kívánja továbbra is képviselni, megvalósítani nemrég megválasztott elnökként is. A szervezet május végi tisztújító közgyűlésén az örökös tiszteletbeli elnökké választott alapító elnök, Halzl Józsefet javaslatára választották a szervezet új elnökévé.

Az 1989-ben alakult Rákóczi Szövetség célja a Kárpát-medencei magyarság sokoldalú támogatása hosszú távú megmaradásáért folytatott küzdelmében, valamint II. Rákóczi Ferenc Nagyságos Fejedelem szellemi örökségének népszerűsítése. Az anyagi segítségnyújtás mellett kiemelkedően fontos a szomszédos országokban kisebbségben élő magyarság oktatásügyének, kultúrájának támogatása, valamint a Kárpát-medencei magyarság összetartozás-tudatának erősítése.

A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából Budafok-Tétényben tartandó ünnepségen felszólaló Németh Zsoltot, az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnökét a Rákóczi Szövetség május 26-i közgyűlésén a szervezet egyik alelnökévé választották.

1 csatolt kép RSZ