TOKAJ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2010. március 22., hétfő 12:31

Az UNESCO-s levél fordítása:
Kulturális szektor

Májer János részére
Tokaj Polgármesteri Hivatal
Rákóczi u. 54.
Magyarország

2010. március 8.

referencia: WHC/74/2371/HU/SB

tárgy: A Tokaji Történelmi Borvidék , Világörökségi terület állapot megőrzése

Tisztelt Májer Úr!

Örömmel kaptam meg a 2010. február 23-i levelét, amelyben a Tokaji Történelmi Borvidék (mely 2002-ben került a Világörökségi területek listájára, kulturtáj kategóriában) , Világörökségi terület állapot megőrzéséről szól.

Kérem, érezze magát biztosítva afelől, hogy foglalkozunk az önök aggodalmával, vagyis azzal, hogy a Tokaji Világörökséget komoly veszély fenyegeti. Ezért elküldöm az Önök levelét a kompetens magyar hatóságokhoz,  vagyis az UNESCO Magyar Köztársasági Mindenkori Delegációjának, javaslattételre, valamint az ICOMOS-nak, hogy informáljam Őket.

Szeretném továbbá Önnel tudatni, hogy az Állam felelősége, hogy megvédje a világörökségi tájat a saját területén és, hogy informálja a Világörökségi Központot, bármely projektről, amely fenyegetheti a világörökségi rész univerzális értékét és integritását . Ezt a működtetési Útmutatónk 172 bekezdésében jelölve olvashatják.

Hadd ragadjam meg az alkalmat, hogy megköszönjem támogatását a világörökségi megállapodás kivitelezésében.

Mechtild Rössler
Európa-Észak Amerika