BUDAPEST FŐVÁROS II. kerület Önkormányzata
2018. október 25., csütörtök 12:52

Láng Zsolt üdvözli, hogy súlyponti kórház lesz a Szent János is
Láng Zsolt II. kerületi polgármester örömmel értesült Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, a 3-as választókerület országgyűlési képviselője mai Kormányinfón történt bejelentéséről, mely szerint Budapesten az eddig tervezett 3 helyett 4 súlyponti kórház lesz, köztük a Szent János Kórházzal. A II. Kerületi Önkormányzat és vezetője évek óta szorgalmazta a budai kórház felújítását, így a kormány mai döntésével a közép-budai régió lakói nem maradnak XXI. századi súlyponti kórház nélkül. A kormány 495 millió forintot biztosított a tervezésre, ezzel egy sürgősségi ellátással is rendelkező, több mint 500 férőhelyes, könnyen megközelíthető, modern kórház építése, újjáépítése kezdődhet meg, jelentősen javítva ezzel a térség egészségügyi ellátásának minőségét. A kormány döntése ismét bizonyítja, a budapesti emberek számíthatnak választott vezetőikre!