MISKOLC MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA

Legyenek tulajdonosok a szurkolók - KÖZLEMÉNY
KÖZLEMÉNY

Legyenek tulajdonosok a szurkolók

A Diósgyőr Szurkolók Közössége – Egyesület 2018. november 8-án megtartott nyílt ülésén, ellenszavazat nélkül döntött arról, hogy elfogadja a miskolci önkormányzat két százalékos felajánlását a DFC Kft kisebbségi tulajdonrészéből.
A szurkolói egyesület azt a szándékát is kinyilvánította, hogy a DFC Kft többségi tulajdonosának ugyancsak kettő százalékos tulajdonrészéről szóló felajánlásáról tárgyalásokat kíván kezdeményezni.
Mindezek után, Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata indítványozza, hogy a DFC Kft jövő heti  taggyűlésén, szülessen döntés az önkormányzati tulajdonrészről szóló felajánlás szurkolói kézbe történő átengedéséről.
A DVTK NB I-es labdarúgó csapatának teljesítménye miatt az önkormányzat kisebbségi tulajdonosként kezdeményezi, hogy ugyanezen a taggyűlésen a Klub szakmai igazgatója számoljon be a történések okairól.

Miskolc, 2018. november 10.

Dr. Kriza Ákos polgármester