SÜMEG VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2018. december 5., szerda 13:41

Zárul a Külterületi helyi közutak felújítása című pályázat Sümegen
Sümeg Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be a Miniszterelnökség Agrár-vidékfejlesztési Programokért Felelős Helyettes Államtitkársága, mint a Vidékfejlesztési Program Irányító Hatósága által kiírt Külterületi helyi közutak fejlesztése, önkormányzati utak kezeléséhez, állapotjavításához, karbantartásához szükséges erő- és munkagépek beszerzése programra, amelyen 78, 2 millió Ft európai uniós támogatást nyert, a projekthez 8,7 millió Ft önerőt biztosított az Önkormányzat.
A fejlesztés eredményeként a sümegi jelenleg zúzottköves burkolatú utak közül a Tikhegyi utcát, a Rákóczi forrás felé vezető utat és a Panoráma domb utcát szilád útburkolattal, míg a Dózsa György és a Mélyárok utcák stabilizált útburkolattal lettek ellátva, valamint kiépítésre kerültek az utcák csapadékvíz elvezetése. A fejlesztés eredményeként az utak mellett található ingatlanokat (részben gazdasági) jó minőségű szilárd burkolaton lehet megközelíteni.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.

További információ kérhető:
Bene-Manner Tímea