BUDAPEST FŐVÁROS XVIII. kerület - Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata
2018. december 11., kedd 17:43

Szén-monoxid riasztás volt a Mocorgó Óvoda tagóvodájában
2018. december 11-én, kedden a koradélutáni órákban a XVIII. kerületi önkormányzat fenntartásában lévő Petőfi utca 5. szám alatti Mocorgó Óvoda tagóvodájában beindult a szén-monoxid jelző. Az óvoda vezetősége az intézményben tartózkodó 42 fő gyermeket és 10 fő nevelőt az udvarra vezette, akik ott várták meg a helyszínre érkező katasztrófa védelem, mentőszolgálat és rendőrség munkatársait. Az orvosi vizsgálat során a gyermekeknél nem volt egészségügyi határtéket meghaladó mérés, minden érintett jól van. A szülőket haladéktalanul kiértesítették, és a megérkezésükig a gyermekek egy melegedő buszban várták, hogy hazavigyék őket. Akiket pedig a szülők időközben hazavittek, orvosi vizsgálat céljából visszarendelték őket.
Ughy Attila polgármester és a Galgóczy Zoltán, a területért felelős alpolgármester, és a körzet képviselője Tóth Kálmán azonnal a helyszínre érkezett, tájékozódott, és a gyerekek elhelyezéséről haladéktalanul gondoskodott. A szükséges vizsgálat idejére a gyerekek a Szélmalom utcai óvoda főépületében kerülnek elhelyezésre. Az eset kapcsán szerencse, hogy az önkormányzat 3 évvel ezelőtt önként vállalta, hogy minden óvodájába és tagóvodájába szén-monoxid jelzőket telepített, amelyek segítségével hatékonyan tudták megelőzni a gyermekek szén-monoxid mérgezését, elkerülve ezzel a nagyobb bajt.