BUDAPEST FŐVÁROS XXI. Kerület - Csepel Önkormányzata
2018. december 20., csütörtök 14:27

Gyorsuló ütemben zajlanak az útépítések Csepelen
Csepel önkormányzatának kiemelt programja 2010 óta, hogy a kerületben található utak csapadékvíz elvezetési problémáit felszámolja és a még meglévő földutakat szilárd burkolattal ellássa. 2010 óta összesen 68 utcában valósultak meg út-, járdaépítési és csapadékvíz elvezetési beruházások. Az útfelújítások üteme különösen az utóbbi években gyorsult fel, s a tervek szerint a lendület gyorsulni fog a közeljövőben. Jelenleg több mint 1 kilométeren folynak útépítési munkák előkészületei, amely előtt csatornaépítési munkálatok zajlanak, az önkormányzat pedig hamarosan pályázni fog újabb útépítésekre. A tervben 27 utca leaszfaltozása, valamint ezen utcák csapadékvíz elvezetésének megépítése szerepel úgy, hogy az önkormányzat egymilliárd forint önrészt vállal.