BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. január 9., szerda 09:24

Befejeződött a csapadékvíz elvezetését segítő beruházás
Lezárultak a kivitelezési munkálatai a Békés, csapadékvíz elvezetéskialakítása 1. ütem című, közel 154 millió forint támogatásbólmegvalósult fejlesztésnek. A pályázati forrásnak köszönhetőenaz érintett területeken megoldódott a belterületicsapadékvíz elvezetés, csökkent a belvíz-és helyi vízkár veszélyeztetettsége.Izsó Gábor polgármester elmondta, hogy jelen fejlesztésDánfok, Keserű sor és környéke, Dózsa György u. és környéke,Tárház – Nevelő utcák és környéke csapadékvíz elvezetésénekproblémáit oldják meg hosszútávon. Az árkok alkalmasak leszneka vízgyűjtő területeiken keletkező rendkívüli mértékű csapadékvizek befogadására, zavartalan tovább vezetésükre. DankóBéla hangsúlyozta, hogy eddig mintegy 8,2 milliárd forintnyipályázati pénzt nyertek el békési intézmények és vállalkozások,melyből több mint 3 milliárd forint a Területi Operatív Programokbólszármazik.Jelen projekt zárást követően hamarosan kezdetét veheti akövetkező, szintén a csapadékvíz elvezetést szolgáló beruházás2 üteme. A 380 millió forintos felújítás során megvalósul aMalomasszonykerti csatorna rekonstrukciója, Fonó utcai csapadékcsatornafelújítása, Kalász utcai csapadékcsatorna építése,Décseri utcai csatornák rekonstrukciója; Cigányvízláda és Puskaporoskotrása.