BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. január 9., szerda 09:26

Nagy erőkkel zajlik a piac felújítása
A parkoló térburkoló munkálatai befejeződtek, a pavilonokalapozása megtörtént. Jelenleg a pavilonok előtti térépítésimunkálatok zajlanak, valamint elkezdődnek a vasbeton felépítményeineképítési munkálatai is. A kivitelező a piac hátsó részétérintő munkálatokat várhatóan december végére fejezi be,amennyiben az időjárás is lehetővé teszi, ezt követően a fedettárusító hellyel rendelkező részt korszerűsíti.A 250 millió forintos uniós beruházás során külön épületbenkapnak helyet a 33,5-33,5 négyzetméter nagyságú tej- és húsárusítók,térburkolatot kap a terület egy része. A piacot körülvevőkerítés és a csapadékelvezetés is felújításra kerül, emelletta beruházás során ivókút és akadálymentesített illemhelyet iskialakítanak. A piaci fejlesztést érintő program részeként egyhűtőházat is épít az önkormányzat a Csabai úton, ide a termelőkbeszállíthatják a megtermelt zöldségeket, gyümölcsöket.