AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. január 20., vasárnap 18:45

Kézimunka kiállítás a kultúra napjára
Kézimunka kiállítással és irodalmi összeállítással ünnepelte a Magyar Kultúra Napját a bódéi Nosztalgia Nyugdíjas Klub január 20-án a közösségi házban. A programot két tag, Fazakas Ibolya és Szimeiszter Imre szavalata nyitotta meg, majd Szimeiszter Imréné klubvezető ajánlotta a megjelentek figyelmébe a klubtagok, a mostani és egykori bódéi lakosok alkotásait. Elmondta, csaknem félszázan vitték el bemutatni kötéseiket, horgolt és himzett terítőiket, faliképeiket, foltvarrásaikat, majd megköszönte Utassy Istvánné és Harczi Ilona a szervezésben nyújtott segítségét. A ma már csaknem feledésbe merült kézimunkázás a népi kultúra része, ezért gondoltak arra, hogy az Ajka60 keretében bemutatják azokat. Ifj. Szimeiszter Imre festményeit állította ki. A klub célja a hagyományőrzés, az egykori falusi gasztronómiai hagyományok átadása, a szépkorúak összefogása, rendezvények szervezése. Szimeiszter Imréné húsz éve vezeti a klubot. A délutánon a Táltosok Társulat adott műsort. A kilenc tagú, 15 éve alakult amatőr  színjátszó csoport tagjai fiatal felnőttek. Hetente egyszer próbálnak Bódén. A nyugdíjas klub rendezvényein már többször szerepeltek.