RÁCALMÁS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. január 21., hétfő 11:22

Megvalósult a Millenniumi park fejlesztése Rácalmáson
Rácalmás Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be a „Zöld város kialakítása” című pályázati felhívásra. A projekt címe „Rácalmás Millenniumi park fejlesztése” a projekt azonosító száma: a TOP-2.1.2-15-FE1-2016-00013. A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében Rácalmás város egyik legnagyobb közösségi parkjának a megújítása, illetve a Szent János téren található piactér fejlesztése valósulhatott meg. Az elnyert európai uniós vissza nem térítendő támogatás összege 102.000.000,00 Ft.
A 102.000.000 millió forint európai uniós támogatás segítségével egy környezetileg fenntartható városi környezet valósult meg, ami illeszkedik a városban már alkalmazott arculati elemekhez. A fejlesztés eredményei a Millenniumi park fejlesztése: sétányok kialakítása, a parkban található tó kihasználtságának javítása vízi színpad elem elhelyezéssel, a tó szélén lelátó kiépítése, sétányok mellett kandeláberes megvilágítás kiépítése, padok és hulladékgyűjtők kihelyezése. A növénytelepítési munkálatok együttműködésben valósulnak meg a Rácalmási Városvédő és Szépítő Egyesülettel, mely soft program is egyben. Szintén egy soft program keretében valósult meg egy kiadvány készítése is, amit a Rácalmási Városvédő és Szépítő Egyesület állított össze Rácalmás városban található helyi termékekről és szolgáltatásokról. Piactér (Szent János tér) fejlesztése: Az önkormányzat a helyi termékek értékesítésének lehetőségét figyelembe véve a már korábban LEADER pályázati forrás keretében kialakított piacteret tovább fejlesztette. A meglévő asztalok fölé árnyékolók kerültek elhelyezésre, mely az időjárási viszonyoknak megfelelő védelmet nyújt mind az árusítók és mind a vásárlók számára. A világítás kiépítésére megújuló energiaforrást használva napelemes rendszer került telepítésre. A fejlesztés eredményeként Rácalmás központi helyszínei újulhattak meg a Millenniumi park és a Szent János téren található piactér.

A projekt a Széchenyi 2020 program, Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében valósult meg.
Kedvezményezett: Rácalmás Város Önkormányzat
A projekt megnevezése: Rácalmás Millenniumi park fejlesztése
Megítélt összeg: 102.000.000,00 Ft
Támogatás aránya: 100 %
Projekt befejezése: 2018. december 31.
Projekt azonosító: TOP-2.1.2-15-FE1-2016-00013

1 csatolt dokumentum Sajtóközlemény