BUDAPEST FŐVÁROS I. kerület - Budavári Önkormányzata
2019. január 22., kedd 14:15

Ösztöndíj a munkácsi Család és Élet Egyesületnek
Ösztöndíjjal támogatja a Budavári Önkormányzat a munkácsi Család és Élet Egyesületet - jelentette be dr. Nagy Gábor Tamás polgármester a Magyar Kultúra Napjához kapcsolódó Kárpátaljai esten. A Képviselő-testület döntése alapján a kerület testvérvárosának, Munkácsnak egyik legfontosabb civil szervezete három éven át havi 500.000 forint támogatást kap. Ez az összeg több család boldogulását, és helyben maradását segíti majd. A szervezet szerteágazó és egyben hiánypótló feladatokat lát el a családvédelem területén. A Kárpátaljai esten Popovicsné Palojtay Márta, a Család és Élet Egyesület vezetője bemutatta a szervezet munkáját, majd Popovics Béla Magyar Örökség-díjas helytörténész Kárpátalja történetéről beszélt. Az est második felében Szalonna és bandája adott koncertet. A rendezvény végére 281.000 forint adomány gyűlt össze a közönségtől a szervezet számára.