LÉBÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. január 29., kedd 09:58

Közös Önkormányzati Hivatal épületének energetikai célú felújítása Lébényben
Megújult a közös önkormányzati hivatal Lébényben!

Lébény Város Önkormányzata 2016. júliusában nyújtott be támogatási kérelmet a közös önkormányzati hivatal épületének komplex, energetikai célú felújítására. A pályázat 2017 augusztusában támogatásban részesült. A részletes műszaki dokumentumok elkészültét követően az önkormányzat lefolytatta a kivitelező kiválasztására irányuló közbeszerzési eljárást, mely a vállalkozási szerződés 2018. május 17-i aláírásával eredményesen zárult. Ezt követően az építési kivitelezés 2018.08.31-ig megvalósult, továbbá ezt követően sor került az épület energetikai felülvizsgálatára, az épületet használók képzésére.

A beruházással a városvezetés egy régi terve valósult meg, melynek keretében a külső határoló szerkezetek (homlokzat és nyílászárók) megújultak, fűtéskorszerűsítés és világításkorszerűsítés megtörtént, valamint napelemes rendszer került az épületen kiépítésre. Mindezek eredményeként a korábbi HH, azaz gyenge energetikai besorolás alá tartozó épület BB, azaz közel nulla besorolás alá került.

A Magyar Állam és az Európai Unió által nyújtott támogatás mértéke összesen 49 593 878 Ft.

Köszönjük a Magyar Állam és az Európai Unió támogatását.

1 csatolt dokumentum Dokumentum