GÖDÖLLŐ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. február 5., kedd 11:18

Gödöllő város önkormányzata tulajdonában álló utak felújítása - Sajtóközlemény
Gödöllő Város Önkormányzata PM_ONKORMUT_2018/72 azonosító számmal a Pénzügyminisztériumtól 33.922.556 forintos pályázati támogatást nyert a Pest megye Területfejlesztési Koncepciója 2014-2030 és Pest megye Területfejlesztési Program 2014-2020 megvalósításához nyújtandó célzott pénzügyi támogatás keretében. A támogatás célja Gödöllő város egy-egy forgalmas kereszteződésének és útszakaszának felújítása. Az egyik kereszteződés a Blaháné út–Rét utca csomópont, amely közel 4000 lakos munkába járásának biztosításán és a közszolgáltatások jobb elérésén túl hozzájárul a környék gazdaságfejlesztéséhez. A másik felújításra kerülő útszakasz a Szent-Györgyi Albert utca első szakasza a Szabadság út és a vasúti felüljáró között, melynek felújítása a Szent István Egyetem és a város közúti kapcsolatának elsődleges helyszíneként kiemelt fontosságú. A projekt teljes időtartama 2019. február 1. és 2020 július 31. között tart. A sikeres közbeszerzést követően a Blaháné út–Rét utca csomópont felújítását 2019. nyarára (iskolai szünet idejére) tervezi az önkormányzat, míg a Szent-Györgyi Albert utca felújítása 2020 elejére a vasúti híd felújítását követően fog megtörténni.

4 csatolt kép Gödöllő címerepénzügyminisztériumi logokormány logoPest megye címere