AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. február 5., kedd 12:06

Rövid idő alatt elfogták a tolvajt
Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság
Lopás miatt indult büntetőeljárás egy 56 éves ajkai férfi ellen.
Az eljárás adatai alapján egy állampolgár értesítette a rendőrséget 2019. február 3-án 20 óra körül, hogy az egyik ajkai vendéglátóhelyen ismeretlen tettes eltulajdonította a kabátját, melyben benne volt a pénztárcája, személyes iratai, a mobiltelefonja és több mint ötvenezer forint készpénz.
Az adatgyűjtés eredményeként a rendőrök a bejelentést követő 24 órán belül azonosították és otthonában elfogták a feltételezett elkövetőt, egy 56 éves helyi lakost. A férfit a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki, aki beismerte a bűncselekmény elkövetését, és ellene lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárás indult.
Az ellopott készüléket és a sértett személyes okmányait a rendőrök egy környékbeli kukában megtalálták, az eltulajdonított készpénzt pedig a gyanúsított lakásában foglalták le a házkutatás során. Az értékeket hiánytalanul visszaadták a jogos tulajdonosának.