ÜLLŐ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. február 7., csütörtök 11:04

Új korszerű Óvoda épül Üllőn a Sportliget lakóparkban
Üllőn a Dóra Sándor krt 13. szám alatt, a Sportliget lakóparkban, önkormányzati tulajdonú ingatlanon, új 4 csoportos Óvoda kivitelezése kezdődik. Ennek érdekében január 23-án aláírásra került az Önkormányzat és a kivitelezést elnyerő Thermik Plus Kft. között a kivitelezési szerződés.
Az Önkormányzat 2018. tavaszán hazai forrásból nyert el bruttó 397 369 872 Ft vissza nem térítendő támogatást az „Új köntösben, új helyszínen a Gyöngyvirág Óvoda” című, PM_OVODAFEJLESZTES_2017/23 azonosítószámú pályázatra.
A kivitelezésre kiírt közbeszerzési eljárás alapján 3 érvényes pályázó közül a Thermik Plus Kft. adta az összességében legelőnyösebb ajánlatot. A nyertes ajánlattevő a kivitelezési munkákat bruttó 541 925 623 Ft összegben vállalta, 5%-os tartalék kerettel.
A 4 csoportos Óvoda projekt megvalósításához szükséges bruttó 195 752 245 Ft önerőt az Önkormányzat a 2019. évi költségvetésben biztosítja, mely önerő költségben a kivitelezési munkákon felül a projekt egyéb költségei, többek között eszközbeszerzés, tervezés, műszaki ellenőri díjak is bele tartoznak.
2019. január 28-án megtörtént a munkaterület átadása, amelyen részt vettek a Megrendelő, a Műszaki ellenőr valamint a Kivitelező cég munkatársai.
A kivitelezésre 12 hónap áll rendelkezésre, ennek megfelelően 2020. január 23-ig meg kell kezdődnie a műszaki átadás-átvételnek.
Az ütemtervnek megfelelően reményeink szerint 2020. őszén az ovisok birtokba vehetik majd a megújult Gyöngyvirág Óvodát.
Az új Óvoda építését az indokolta, hogy a jelenlegi telephelyen működő (Gyöngyvirág téri) Óvoda épület korszerűtlen, kicsi, energetikai mutatók tekintetében gazdaságtalan, az épület bővítésre alkalmatlan és nem rendelkezik sem fejlesztő helységekkel sem torna szobával.