HAJDÚBÖSZÖRMÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. február 7., csütörtök 13:00

XII. Hajdúsági Disznótor és IV. Hajdúsági Népművészeti Nap
Európa keresztény részén nagy hagyomány volt a disznótor, ami manapság egyre inkább elveszni látszik. Hajdúböszörmény városa számára fontos a hagyomány megőrzése, a közösségi élmény táplálása, valamint jó lehetőség arra, hogy a fiatalabb generáció ne csak tankönyvekben, vagy képeken lásson disznótort. A XII. Hajdúsági Disznótor és IV. Népművészeti Nap keretében népművészeti programok, gyerekfoglalkoztató, kulturális műsorok és szekerezés várja a látogatókat, de a hagyományos kovácsmesterséggel, csigapergetéssel is megismerkedhetnek február 9 - én szombaton nyolc órától Hajdúböszörményben, a Fürdőkerti Ifjúsági Szabadidőközpontban. Hírvédjegyes termékek kóstolása, termelői és kézműves vásár is gazdagítja a programot. Idén 36 csapat nevezett a főzőversenyre, kiknek hagyományos főzési technikával kell elkészíteniük a disznótoros étkeket. A disznótorhoz hozzá tartozik a pálinka is, ebből az apropóból keresi a zsűri a város pálinkáját. A programokra fűtött sátorban várják az érdeklődőket.