BUDAPEST FŐVÁROS VII. kerület - Erzsébetváros Önkormányzata
2019. február 7., csütörtök 14:23

Elindult az Erzsébetvárosi Életmentő Program
Tizenöt VII. kerületi helyszínre helyezett ki Erzsébetváros önkormányzata életmentő defibrillátor készülékeket, melyekkel azonnali segítséget lehet nyújtani hirtelen szívmegállás esetén a mentők kiérkezéséig. Az életmentő pontok között önkormányzati épületek, iskolák, társasház, hotel, piac, kultúrház is található. Valamennyi defibrillátor készülék magyar nyelvű, és tartozik hozzá egy életmentő készlet is, mely még inkább segíti a szakszerű segítségnyújtást. Erzsébetváros önkormányzatának felkérésére a kerületi Péterfy Sándor Utcai Kórház központi intenzív terápiás osztályán dolgozó munkatársak elsősegély tanfolyamot tartottak az életmentő készülékekkel ellátott intézmények kijelölt munkatársainak. Összesen 42 fő vett részt az oktatásokon. A programnak ez az első üteme, mely hamarosan újabb helyszínekkel bővül majd.

Vattamány Zsolt, a VII. kerület polgármestere elmondta: „Az Erzsébetvárosi Életmentő program célja, hogy minél több kerületi intézményben, forgalmas helyszínen legyen defibrillátor készülék, hiszen az a legfontosabb, hogy minél gyorsabban megkezdődhessen az elsősegély nyújtása. A most életmentő készülékekkel ellátott helyszínek pontos címmel együtt hamarosan megtalálhatóak lesznek egy digitális térképen az önkormányzat weboldalain, illetve egy okostelefonra letölthető applikáción keresztül is.”

1 csatolt kép átadó