HAJDÚBÖSZÖRMÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. február 8., péntek 11:53

Megkezdődtek a parkrekonstrukciós munkálatok Hajdúböszörményben
Hajdúböszörmény Város Önkormányzata a „Zöld város kialakítása” című TOP-2.1.2-15 pályázati konstrukció keretében a TOP-2.1.2-15-HB1-2016-00001 kódszámú, „Hajdúböszörmény belvárosi akcióterületének környezettudatos városrehabilitációja” című projektre nyert el támogatást, mely támogatásból többek között az alábbi parkrendezési munkák készülhetnek el: a Kálvin téri I. Világháborús Emlék- és közpark rekonstrukciója, a Hajdúkerület utcán új játszótér kialakítása, a Hajdúkerület utca és Újvárosi utca közötti II. Világháborús Emlékpark rekonstrukciója és a könyvtár épület Hajdúsági Múzeum felőli oldalán zöldfal kialakítása.
A fenti parkrekonstrukciós munkák kivitelezése a múlt év végén megkezdődött városunkban. A park rekonstrukciók célja a jelenleg elhasználódott, leromlott állapotban lévő területek megújítása, az emlékművek méltó környezetének megteremtése, valamint a pihenőkkel a rekreáció biztosítása az odalátogatók számára.