AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. február 14., csütörtök 11:20

A közösségek tervezik saját közösségi terüket
A közösségi terekről, azok kialakításáról, a feladathoz kapcsolódó településrészi együttműködésről tanácskoztak az Ajka60 program résztvevői február 12-én a Városházán. A közösségek a terveket március 15-ig adhatják le. A tervezéshez kérhetik az önkormányzat építési irodája munkatársainak a segítségét. Schwartz Béla polgármester elmondta, a közösségi tér fejlesztésénél a saját ötleteket magas pontszámmal jutalmazzák, valamint az is sokat számít, hogy az adott közösség a megvalósításból mennyire veszi ki a részét. A megvalósításban az önkormányzat is segít, de azt, hogy mit szeretnének, a lakosoknak kell megfogalmazniuk. A tervezéskor a helyiek, akik azt használni fogják, igényei, elképzelései, ötletei a fontosak. Az a jó terv, amit elfogadnak a helyiek, ami jól illeszkedik a már meglevő környezetbe, és a megvalósulást követően használni is fogják. Hiába a jó terv, ha nem illeszkedik a környezetbe, vagy a lakosoknak nem arra van szüksége, akkor a beruházás nem éri el a célját. A polgármester biztatta a megjelenteket, hogy a folyamatba minél több embert vonjanak be, engedjék el bátran a fantáziájukat, és kérdezzék meg a fiatalokat, ők nagyon kreatívak. A közösségi tér minden korosztályé kell, hogy legyen, ugyanis a lakóközösségnek éppolyan fontos tagjai kell, hogy legyenek a kisgyermekek, mint a középkorúak és a nyugdíjasok. A tér a lakosság közötti kapcsolattartást, a szabadidő hasznos eltöltését, a társadalmi kapcsolatok ápolását kell, hogy szolgálja. Az összejövetel második részében szavaztak a településrészek 2018 második félévi beszámolójáról. A beadott anyagokból kiderült többek között az,  hogy a közösségek számos programmal várták az érdeklődőket. Dr. Kocsis János városszociológus, az Ajka60 program zsűrijének elnöke kérdésünkre elmondta, hogy Ajkán sokszínű és aktív a civil élet, számos klub, egyesület működik. Ezek nem csupán a tagságukért dolgoznak, hanem tevékenységük kihat a város kisebb-nagyobb részére. Az egyesületek lehetőséget biztosítanak a különböző korú, társadalmi helyzetű embereknek arra, hogy kapcsolatot teremtsenek egymással, közösségi élményt, programokat adjanak, segítsék a szabadidő hasznos eltöltését, és tehessenek valamit a lakóhelyükért. A településrészek közötti versenyt a 2018. év lezárását követően Ajkarendek vezeti 248 ponttal, második Bakonygyepes 235 ponttal, Csékút 210 ponttal a harmadik, őt követi Csinger 205, Csikólegelő 204 ponttal, Padrag 192 ponttal a hatodik helyen áll, Tósokberénd 169 pontot, Babucsa 147 pontot, Bódé 146 pontot szerzett.