BUDAPEST FŐVÁROS II. kerület Önkormányzata
2019. február 15., péntek 09:12

Új utak épülhetnek a II. kerületben
A II. Kerületi Önkormányzat sikeres pályázatának köszönhetően 146 millió forintnyi támogatást nyert a központi költségvetésből szilárd burkolat nélküli utak burkolattal történő ellátásra a Budapesti Útépítési Program keretében. A Miniszterelnökség által megítélt vissza nem térítendő egyedi támogatásból 730 méternyi útszakasz épülhet meg a II. kerület területén. Mivel az önkormányzat az érintett útszakaszokra már építési engedéllyel rendelkezik, ezért a munkálatok a közbeszerzési eljárás lebonyolítása után várhatóan már májusban elindulhatnak az alábbi szakaszokon: Mészégető utca (a Kadarka és Kövidinka u. között), Ördögárok szervizút (Ördögárok és Vezér u. között), Testvér köz (Szabadság és Tárkony u. között), Mandula utca (a zsákutca végéig), Gerbera utca (53119 hrsz-től a Kőhegyi útig), Turul köz 19-23-ig, Kaptató utca 18-28-ig, Csejtei köz 5-7-ig.