MOHÁCS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. március 1., péntek 13:27

Megkezdődött a mohácsi Busójárás: hat nap alatt 80 program várja a farsangolókat
Busójárás
Február 28 – március 5.

Március 1. (péntek)

10.30 a „Busójárás 6 napja” című rajzpályázat megnyitója és eredményhirdetése a Busóudvarban (Eötvös u.17-19.)
13.00 Területi Németnépdal-éneklési Verseny a Mohácsi Német Önkormányzat és a Park Utcai Általános Iskola rendezésében a Német Nemzetiségi Házban (Kossuth L. u. 51.)
14.00 néptánccsoportok, busócsoportok és zenekarok bemutatkozása a Széchenyi téri szabadtéri színpadon
15.00 néptánccsoportok, busócsoportok és zenekarok bemutatkozása a Deák téri szabadtéri színpadon
16.00 Gaál Mária: A Busójárás 6 napja című fotókiállításának megnyitója a Busóudvarban (Eötvös u. 17-19.)
17.00 ”Maszkok, busókellékek és egyéb népművészeti tárgyak” – tárlat a busómaszkfaragók és más népművészetitárgy-alkotók munkáiból, valamint „Életképek a sokacokról” címmel Pecsuvácz Mária festményeiből kiállítás, megnyitó a Kossuth Filmszínházban (Deák tér 1.)
Közreműködik: a Šokadija zenekar és a dudások
18.00 Versendi Kovács József, A népművészet mestere és barátainak koncertje: Söndörgő, Vujicsics, Dunavkinje, Vizin zenekar, Csonka Balázs és bandája, Versendi Kovács József és zenekara (Kossuth Filmszínház, Deák tér 1.) Belépődíjas!
18.00 a Góbé zenekar koncertje a Deák téri színpadon
20.00 délszláv táncház a Poklade zenekarral a Duna Irodaházban (Szabadság u. 4-6.) Belépődíjas!

Március 2. (szombat)

9.00 XLVIII. Schneider Lajos Népdaléneklési Verseny és Országos Népzenei Tehetségkutató Verseny a Kossuth Filmszínházban (Deák tér 1.)
9.00-14.00 nyílt nap a Zauvijek busócsoporttal (Vörösmarty és Eötvös u. sarok)
10.00 a belvárosban népművészeti- és kézműves vásár
10.00 szerb templom udvarában tamburazenekarok, tánccsoportok, busócsoportok bemutatói
10.00 mohácsi ízek a Busóudvarban, látványfőzés a Vesele Buše busócsoporttal
10.00 „Jankeleudvar”: ismerkedés a jankelékkel, interaktív kiállítás és foglalkozás a Sebaj Busócsoporttal, ételkóstoltatás és tánctanítás (Eötvös u. 6.)
10.00 a Busóudvar Folkszínpadán tamburazenekarok, busók, tánccsoportok bemutatói
10.00 a Batsányi Táncegyüttes táncbemutatója és táncháza a Széchenyi téri nagyszínpadon
10.30 tánccsoportok, zenekarok, busók bemutatói a Széchenyi téri nagyszínpadon
11.00 a szerb templom udvarában ismerkedés a szerb gasztronómiával
14.00 a Botos és a Pravi Mladi busócsoportok busólakodalmas menete a Busóudvartól a Bensheim térig (a kompkikötő érintésével), majd vissza a Széchenyi térre
14.00-18.00 óráig a Síp utcában: „Veselje sa bušama” – „Vigasság a busókkal” maszkfaragó-bemutató, farsangi játékok, szekérdíszítés
15.20 „A legenda újraéled” – a Drugovi busócsoport megemlékezése a II. mohácsi csatáról, koszorúzás a három vitéz szobránál a Széchenyi téren
16.00 a Zora tánccsoport bemutatója, majd táncház a Széchenyi téren, zene: Poklade
16.00 a Schneider Lajos Népdalverseny és Népzenei Tehetségkutató Verseny gálaműsora, a Nemzetközi Farsangi Dudástalálkozó koncertje a Kossuth Filmszínházban (Deák tér 1.)
18.00 a Deák téri színpadon a Korona zenekar koncertje
19.00 Magyar-bál a Mohácsi Polgárok Olvasóköre rendezésében az Ifjúsági Centrumban (Széchenyi tér 16.), zene: Póló Belépődíjas!
20.00 délszláv táncház a Duna Irodaházban, zene: ZORA zenekar Kićo vezetésével (Szabadság u. 4-6.) Belépődíjas!
20.00 Sokac-bál a Schneider Lajos Művészeti Iskolában (Vörösmarty u. 3-5.) Belépődíjas!

Március 3. Farsangvasárnap

9.00 a főutcán népművészeti- és kézműves vásár
9.00-12.00 a Télűzők busócsoport farsangi készülődése (Vörösmarty u. 7/b)
10.00 találkozás a Kürtös busócsoport tagjaival a Busóudvarban látványfőzés
10.00 a Kossuth Filmszínházban nemzetiségi néptáncműsor (Deák tér 1.)
10.00 a Széchenyi téren busócsoportok ízelítő bemutatkozása
10.00 találkozás a Kolompos busócsoport tagjaival, ételkóstoltatás a szerb templom udvarában (Szerb u. 1.)
10.00 a szerb templom színpadán zenekarok, táncosok, busócsoportok bemutatói
10.00 a Busóudvar színpadán zenekarok, busók, tánccsoportok bemutatói
10.00 „Kettő az Egyben”, vagyis két, népi iparművész, egy alkotóműhely (Kígyó u. 7/a) Belépődíjas!
10.30 a Széchenyi téren sokac táncház Darazsacz István vezetésével, zene: Poklade
12.00 a Széchenyi téren a Komšiluk együttes koncertje
12.30 a Sokac-révben tánccsoportok, dudások és busók bemutatói, majd a busók csónakos átkelése a Dunán
13.30 Pávkovics István „Páták” emléktáblájának megkoszorúzása a Drugovi busócsoport közreműködésével (Gólya u. 36.)
13.30 a Széchenyi téri színpadon nemzetiségi néptáncbemutató
13.40 a Kóló téren busók és farsangi csoportok gyülekezője
14.00 a Kóló térről a Széchenyi térre busófelvonulás
14.00 a Busóudvar színpadán néptánccsoportok és tamburások bemutatói
14.20 Menyhárt Éva sokac népdalokat énekel a Széchenyi téren
15.30 busóavatás, polgármesteri köszöntő a Széchenyi téri színpadon
15.40 szabad farsangolás a busókkal a belvárosban
16.00 busócsoportok és néptánccsoportok bemutatói a Széchenyi téri színpadon
16.30 farsangi koporsó vízrebocsátása a kompkikötőnél  a Bödönhajós csoport közreműködésével
18.00 a Széchenyi téri színpadon a mohácsi tamburazenekarok bemutatói
18.00 máglyagyújtás a Széchenyi téren – KÓLÓZÁS a busókkal
20.00 táncház a busókkal a Duna Irodaházban, zene: Bácska zenekar (Szabadság u. 4-6.) Belépődíjas!

Március 4. (hétfő)

13.00 a Sokac-körben (Táncsics utca 34.) Kersics Anka emléktáblájának megkoszorúzása, közreműködik a Komšiluk együttes, majd a busók hagyományos házról-házra járása a Kóló téren és a környező utcákban
18.30 „Barátunk, Marko – Egy harmonikás könnyűzenei kalandozásai” – Kossuth Filmszínház (Deák tér 1.) Belépődíjas!