AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. március 6., szerda 12:07

Dalszerző és szövegíró is lett a 2000 dalt tudó zenész
Dalszerző és szövegíró lett Németh Tibor, aki két évtizede zenészként szórakoztatja a közönséget. Ajkán is többször fellépett már különféle rendezvényeken, a közönség szereti őt.  A dala igazi bulis, fülbemászó beköszönő dal. Mint mondta, bizonyos idő után a közönség már elvárja a saját szerzeményt. Amúgy meg nagyon jó a szakma más területén is kipróbálni magát. A dalszöveg nem az íróasztal mellett görcsölve jön, hanem bármikor bevillanhat pár szó, néhány sor, a gondolatot aztán tovább lehet fűzni. - Nekem leginkább éjszaka jönnek a gondolatok - mondta. - Felébredek, gondolkodom rajta, aztán reggel folytatom. Addig nem megy ki a fejemből a szöveg. Ha a dal kész, jön a dallam, a hangszerelés. Ma már profi stúdiók vannak, ahol bármilyen hangzást el lehet készíteni. Németh Tibor elmondta, ma már a zenésznek nem csak énekelni meg hangszeren játszani kell tudnia, hanem értenie kell a technika összeszereléséhez, a számítástechnikához, a fények beállításához. Ma már a fénytechnika is számítógépes programmal működik, aminek megírása komoly és időigényes munka. Már távol van az az idő, amikor egy szál gitárral és egy mikrofonnal ki lehetett állni a színpadra. A technika folyton fejlődik, amellyel haladni kell. Mellette sokféle igénynek megfelelni. Egy esküvőn vagy bálon vegyes a közönség, a kisgyermektől a nyugdíjasig mindenki izlését ki kell szolgálni. Számos stílus fér meg a zenei életben egymás mellett, mindre fel kell készülni. Kérhetnek rockot, magyar nótát, diszkót. Az aktuális divatirányzatban, a menő dalokban pedig kötelező otthon lenni. Tibor két szintetizátort használ, mindegyiken más stílusú zenével, de a több, mint 2000 dal szinte mindegyikét fejből is tudja. Mint elmondta, sok felkérése van, szereti a közönség. A főállását is úgy választotta meg, hogy a hétvégi fellépéseit el tudja vállalni. Folyamatosan újít, halad a technikával, ami ugyan költséges, de nélkülözhetetlen. Hívták tehetségkutató műsorokba is, de nem kívánja megméretni magát. Neki egy a fontos, a közönség szeretete. Az a pillanat, amikor a lakodalom végén odamegy hozzá az ifjú pár és azt mondja, feledhetetlenné tetted életünk legszebb napját.