BORDÁNY NAGYKÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2019. március 7., csütörtök 09:12

Energiatudatos Önkormányzat díjban részesült Bordány!
Bordány Nagyközség Önkormányzata évek óta nagy hangsúlyt és kiemelt figyelmet fektet a megújuló energiaforrások használatára, a környezetkímélő megoldások népszerűsítésére. Elmondható, hogy az elmúlt esztendők sikeres projektjeinek és a még most zajló beruházásoknak is köszönhetően mára már szinte az összes bordányi közintézmény napelemmel ellátott. Ennek köszönhetően az épületektől függően nullára vagy egészen minimálisra csökkent a villamos energia felhasználása. Ez amellett, hogy a település számára költségmegtakarítással jár, jelentős szemléletformáló hatással is bír az intézmény dolgozói és a helyi lakosság körében is, szerencsére egyre több bordányi család is él ezekkel az új típusú lehetőségekkel. Az Energiatudatos és Energiahatékony Önkormányzat pályázata és díja idén először nyílt meg a hazai önkormányzatok számára. A sikeres részvétellel fenntarthatósági védjegyek, címek és díjak kerülnek kiosztásra. Szerdán érkezett az értesítés, hogy Bordány Nagyközség Önkormányzata is a díjazottak között szerepel, így 2019-től kezdődően az „Energiatudatos Önkormányzat” című védjegyet viselheti. Az elismerések átadására március 6-án szerdán délután került sor a Parlamentben, melyen részt vett Dr. Áder János köztársasági elnök az esemény fővédnöke is.