AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. március 7., csütörtök 22:15

Legmagasabb pontszámmal jutottak a döntőbe
Első helyen végzett a lV. Semmelweis versenyen az egészségnap szervezésével a Veszprémi Szakképzési Centrum Szent-Györgyi Albert Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 13. A osztálya. Az ajkai diákok iskolájuk számára szerveztek február végén felvilágosító előadás sorozatot, bemutatták az újraélesztést, a nyílt törés, áramütés, égési sérülés, félrenyelés ellátását. A program nem a mostani generáció egészségvédelméről szólt, hanem azt is megmutatta, mit kell tennie a kismamának, hogy egészséges gyermeke szülessen. A verseny, amelyen az ország 480 egészségügyi iskolája vesz részt, harmadik fordulója volt az egészségnap szervezése. A három legmagasabb pontszámot elért intézmény kapta meg a lehetőséget a döntőben való részvételre amelyet a tanév végén Budapesten rendeznek. A Szent-Györgyi az idén először nevezett be a versenybe. A két internetes fordulót követően az ajkaiak a legjobb 100 közé jutottak pontszámaik alapján.