AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. március 10., vasárnap 10:06

Ismét megrendezték a fiatalok túraversenyét
Napsütéses tavaszi időben indultak útnak a fiatalok tájékozódási túraversenye résztvevői március 9-én reggel  Ajka-Csingervölgy közepéről, a Csingervölgyért Egyesület közösségi házától. A versenyt a Veszprém Megyei Természetbarát Szövetség, a Sportváros Nonprofit Kft és az Ajkai Kórház Se szervezte. Az idén 11 csapat nevezett, és összesen 41 természetjáró indult el a választása szerinti 6, 6.5 vagy 8 kilométeres túrára a csingeri erdőbe. A program  több évtizedes múltra tekint vissza, és a népszerűsége töretlen. Az idén a legtöbb nevezés az ajkai Bródy Imre gimnáziumból érkezett, a diákok Pegánné Göntér Szilvia tanárnővel érkeztek, és ismét részt vettek Horváth Csaba tanár vezetésével a Borsos Miklós általános iskola természetjáró diákjai, valamint a Bánki középiskolából is voltak résztvevők. Dürgő Ágnes, az Ajkai Kórház SE természetjáró szakosztályának vezetője kérdésünkre elmondta, hogy a legtöbben ismét a 6.5 kilométeres középfokú B pályát választották. Az első befutó, a gimnazista Pegán Ágnes volt, aki a 6.5 kilométeres távot 1 óra 40 perc alatt teljesítette. Néhány perc múlva megérkezett a második befutó is, Pegán Petra és osztálytársa, Róth Olimpia. Elmondták, hogy az erdőben térkép alapján tájékozódtak. Gyakorlott természetjárók, könnyen megtalálták az ellenőrző pontokat.