PITVAROS KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2019. március 18., hétfő 09:54

Egészségházat építenek az idén Pitvaroson
A Kossuth utcai, jelenleg üres telken épülhet fel az idén a háziorvosi és fogorvosi rendelőnek és a védőnői szolgálatnak is helyt adó épület. És ez csak az egyik, az idei fejlesztések sorában.
A helyi egészségház felépítése érdekében 160 millió forintra pályáztak, s ebbe az összegbe beleértendő a közbeszerzés, a tervezés és a telek ára is. Az egészségházat a körforgalom közelében a Kossuth utca 48. szám alatti, jelenleg üres telken építik fel.

Jelenleg is működik egészségház és védőnői szolgálat is a faluban, csak mindegyik régi épületben és külön-külön helyen. Az egészségházban együtt működik majd a háziorvosi és a fogorvosi rendelés, a védőnői szolgálat. Az épület előtt pedig parkolók létesülnek.
Pitvaroson egyébként tavaly adták át a kívül-belül felújított óvodát. De rendbe hozták a Deák Ferenc utca borzalmas állapotba került szakaszát. Itt megerősítették a pályatestet, majd arra új aszfaltréteget húztak.
Mint arról már beszámoltunk a község 155 millió forint támogatást nyert az egyedi szennyvíztisztítás kiépítésére.