AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. március 21., csütörtök 06:57

Országos bajnokságot szervez a Dinamik
Jól indult a versenyszezon a Dinamik rock and roll klub táncosainak. Márciusban Veszprémben a children páros kategóriában Csite Adrián és Halmai Jázmin a 10 páros közül egyenes ágon döntőbe jutott,  majd az ötödik helyen végzett. Serdülő páros kategóriában Poór Barnabás és Csillei Virág a dobogós harmadik helyen végzett. A Dinaminik children formáció a nyolcadik helyre táncolta magát. A serdülő formáció, a Párducok az ötödik helyen végeztek. Felnőtt kategóriában Beasts ezüst, a Candy bronz érmet szerzett. A folytatás is reményeik szerint eredményes lesz. A junior világranglistán az ötödik helyen végzett Poór Dániel és Bárdosi Violett ugyan nem párosban, hanem formációban folytathatja a világversenyen való szereplést. Dani ugyanis kiöregedett a junior korosztályból. A budapesti Musztang egyesülettel készülnek jelenleg a krakkói Világbajnokságra, amely április 7-én lesz. A Vis Amoris formáció 12 tagja minden vasárnap Budapesten tartja a közös edzést, hétközben mindenki saját egyesületében gyakorol. Dani érettségi vizsgára és továbbtanulásra készül, mégis vállalta a sok munkát, ami a világversenyekkel jár. Horváthné Baráth Piroska edzőtől megtudtuk, hogy 1995 óta  szervezi Ajkán a Dinamik  rock and roll klub a versenyeket. Az idén március 30-án a városi sportcsarnok ad otthont az országos bajnokságnak. A műfaj kedvelői előtt is nyitott a rendezvény.  A nap folyamán a Dinamik több csapata szerepel. A rockysok a versenyek mellett számos meghívásnak tesznek eleget, nemrég az Alpok-Adria szépségversenyen mutatkoztak be műsorukkal.