AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. március 24., vasárnap 17:11

Jó taktikával nyerte élete első versenyét
Nagyberkiben rendezték a XI. Szalacska Kupát, amely az idén országos bajnokság volt, csak magyar résztvevőkkel. Márton Tibor, a Boxer SE junior korcsoportos, 14 esztendős sportolója a döntőben a válogatott, a 2018-as év bajnoka cím tulajdonosa Kocsola Richárddal találkozott. Az első menet a papírformának megfelelően alakult, az esélyesebb ellenfél fölényében telt. A szünetben Horváth Tibor edző változtatott a taktikán, amit a versenyző betartott, így a második menetet már ő nyerte. A taktika az volt, hogy az ajkai versenyző lépjen jobbra, majd egy bal felütést csináljon. Az ellenfél így belement a kötélbe, Tibi jól kifárasztotta. A 43 kilós sportoló végig szellemileg és fizikailag is hozta a formáját, a koncentrációja is hibátlan volt. Következett döntő menet, ahol a felek nagy csatát vívtak egymással, végül óriási küzdelemben osztott pontozással Márton Tibor lett a győztes. Az edzőtől megtudtuk, a serdülő sportoló 6-7 éve boxol, a nagyberki volt az első komoly országos versenye. A kezdés tehát jó volt. Tibi és edzője most a diákolimpiára készül, amelyet április végén tartanak. Ha ott is nyer az ajkai fiú, ő lesz a 2019-es év bajnoka.
Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat

MTI nonprofit Zrt. 2009  © Minden jog fenntartva.