AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. április 2., kedd 10:31

A Föld órája a Borsos iskolában
A Föld órája egy nemzetközi mozgalom, amely 2007-ben indult útjára Ausztráliából, s ehhez 2008-bon hazánk is csatlakozott. A mozgalom célja, hogy felhívják a figyelmet az energiatakarékos életmód fontosságára, annak érdekében, hogy egy fenntarthatóbb világban éljünk.Az ajkai Borsos Miklós Általános Iskola 2015 óta ökoiskolaként működik, így különösen nagy hangsúlyt fektet arra, hogy minden itt tanuló diákot környezettudatos életre ösztönözzön, tudtuk meg Fischl Kinga és Kamondi Olívia 8. osztályos tanulóktól.Ennek jegyében az idei tanévben intézményünk is csatlakozott a Föld órája mozgalomhoz.Ez a kezdeményezés minden év március utolsó szombatjához kapcsolódik. Mivel ezen a napon nincs tanítás, mi egy nappal előbb emlékeztünk meg bolygónkról. Pénteken délelőtt 1 órára áramtalanították az iskolát. Így kikapcsoltunk minden elektromos berendezést, kihunyt a világítás.Tanárainkkal is erről a témáról beszélgettünk, hogy ráébredjünk, mennyi felesleges energiát használunk nap mint nap.Ez az egy óra lehet, hogy csak „csepp a tengerben”, de igazi célunk a figyelemfelkeltés volt. Annak tudatosítása, hogy Földünk tartalékai végesek, és hogy egy kis odafigyeléssel mi is sokat tehetünk bolygónk jövőjéért.