BUDAPEST FŐVÁROS I. kerület - Budavári Önkormányzata
2019. április 5., péntek 10:20

Folytatódik a műemlékházak felújítása a Budai Várban
A Budavári Önkormányzat egyik fontos programja a műemlékházak felújítása. Évente több száz millió forintot költ az Önkormányzat az épületek megszépítésére, fejlesztésére, hogy a Budai Vár megőrizze egyedülálló hangulatát. Az I. kerület vezetésének célja, hogy a ciklus végig az összes vári épület megszépüljön. Megújulnak a tetők, a homlokzatok és a belső terek is. 2019-ben 19 db vári ház felújítása valósul majd meg, kb. 900 millió forint értékben. 5 ház felújítása már be is fejeződött, ezekre összesen 126 millió forintot költött a Budavári Önkormányzat. A megújult házakat tavaszi ajtódísszel jelölte meg dr. Nagy Gábor Tamás, polgármester és Vas Hunor, a GAMESZ igazgatója. A munkálatok tovább folytatódnak.