AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. április 10., szerda 10:42

Tojásfa áll az idősotthon előtt
A Húsvétra való készüléssel töltik napjaik egy részét a Méltó Élet Esélye idősek otthona lakói. A szépkorúak szeretnek tevékenykedni, így örömmel készítik a húsvéti dekorációt, amellyel a folyosókat, az étkezőt és természetesen a lakószobákat teszik szebbé. A kreatív foglalkozást vezető munkatársak minden évben valami újat találnak ki. Az idén többek között papírból nyuszi és tojás alakú dísz készül, valamint moha és festett tojás felhasználásával dekoráció. Az idén az épület bejáratánál álló terebélyes lombkoronájú fát tojásfának díszítik fel. Az első tojásokat már felrakták, a többit most festik. Az intézmény lakói részt vesznek április 17-én délután 4 órakor a Dorner László önkormányzati képviselő és barátai által szervezett Óvárosi húsvéton is. Addigra remélik, a városból is sokan visznek a fára tojásokat. Szeretnék, ha minél színesebb fa tenné szebbé az ünnepi napokat.