AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. április 18., csütörtök 21:58

Ajka-Pápa-Ajka kerékpár verseny és Liget félmaraton
Ajka várossá nyilvánítása 60. évfordulója alkalmából a város címerével ellátott befutóérmet valamint ajándéktárgyakat kapnak a TovaFutók Sportegyesület idei  versenyein részt vevő sportolók. Az első nagy versenyük a Liget félmaraton és az Ajka-Pápa-Ajka kerékpáros verseny, amelynek időpontja április 27-e és 28-a. Dr. Péntek Zoltán, a TovaFutók Sportegyesület ügyvezető elnöke az Ajkai Szó kérdésére elmondta, hogy a nevezések alapján a 14 éven aluli nevezők komolyan bővültek az idei versenyen, szinte duplázódott a létszám. A versenyen óvodás kortól lehet indulni, felső korhatár nincs. A mostani futamra a legidősebb nevező két 1951-es születésű. A szervezők örülnek annak, hogy a hazaiak is egyre többen kapcsolódnak be, már a felnőtt nevezések több, mint harmada Ajkáról érkezik. Az idén a Városliget lesz a központ, onnan indul a  Liget félmaraton vasárnap 13.10 órakor.  Az Ajka-Pápa-Ajka kerékpáros verseny útfelújítás miatt módosított útvonalon zajlik, így a táv is növekszik, a sportolók csaknem 70 kilométert tesznek meg.  Ez a futam vasárnap 9.30 órakor indul. Szombaton délután a rövidebb távokkal kezdődik a már országos hírnevet szerzett rendezvény.  Az információkat az érdeklődők a TovaFutók honlapján és a facebook oldalán találják meg. Péntek Zoltántól megtudtuk, több, mint hétszázan állnak rajthoz a két nap alatt, az ország minden részéből érkeznek futók illetve kerékpárosok. Sőt idén egy sportos cukorbeteg versenyző is rajthoz áll, amellyel igazi példát mutat, hogy diabétesz kezelhető megfelelő életmóddal.