TÖRÖKBÁLINT VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. április 25., csütörtök 11:54

Az Egészséges Budapest Program (EBP) keretében beszerzésre került CT-készülék ünnepélyes átadása
A Tüdőgyógyintézet Törökbálint Onko-Pulmonlológiai, Járóbeteg és Diagnosztikai Centrumban új CT-készülék kerül átadásra. A készüléket ünnepélyes keretek között átadja: Prof. Dr. Kásler Miklós az emberi erőforrások minisztere. Az átadót követően sajtótájékoztatóra kerül sor.
Prof. Dr. Kásler Miklós az emberi erőforrások minisztere
Elek Sándor polgármester – Törökbálint Város Önkormányzata
Dr. Antal Gabriella főigazgató – Tüdőgyógyintézet Törökbálint
Az új készülék 2019 májusától kezdi meg működését az intézetben. A tüdőgyógyászati betegségek növekvő száma, a betegbiztonságot támogató gyors és alapos kivizsgálás, önmagában is indokolttá teszi a szakkórházban a CT-diagnosztika elérhetőségét. A Tüdőgyógyintézet jelenleg is 150.000 hagyományos szűrővizsgálatot végez évente, mely rizikócsoportra kiterjesztett, alacsony dózisú CT-vel kiegészítve, hatványozottan növelné a szűrések hatékonyságát, javítaná a primer hörgőrák túlélési esélyeit.  Közel 300.000 fős lakosság (Érd, Százhalombatta, Budaörs, Szigetszentmiklós rendelőintézeteinek ellátási területe) számára a földrajzi közelség könnyű elérhetőséget, szervezett, biztonságos ellátást tenne lehetővé megyén belül, s ez a lakosság érdekét szolgálja.

Az eseményre szeretettel várjuk a sajtó képviselőit.