AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. május 15., szerda 20:32

Új autó az orvosi ügyeletnek
Ajka város és a kistérség 11 települése lakosainak az  egészségügyi ellátását segíti az az összkerékmeghajtású, megkülönböztető jelzéssel ellátott személygépkocsi, amelyet május 15-én vett birtokba a Városi Intézmények Működtető Szervezete. A Suzuki gépjármű közel 50 ezer ember ellátását teszi biztonságosabbá, ugyanis a nehezen megközelíthető helyekre, tanyákra, külterületre is könnyebben eljut vele az ügyeletes orvos. Az új gépkocsival egy több, mint 10 éves Opelt cseréltek le. Kovácsné Győri Zsuzsanna, az orvosi ügyeletért is felelős  Városi Intézmények Működtető Szervezete intézményvezetője az átadáson elmondta, hogy 26 orvos személyes közreműködői szerződéssel, 3 ápoló, 5 mentőápoló valamint 4 gépkocsivezető áll rendelkezésre az ügyelet ellátásához.  A gépjármű megvásárlásához minden érintett település lakosságarányosan, lakosonként 113 forinttal járult hozzá. Schwartz Béla, Ajka város polgármestere köszöntőjében elmondta, hogy az ügyeletes orvos a térségben a legmagasabb óradíjat, 4227 forintot kapja a máshol fizetett 3500-3900 forinttal szemben. Az ügyelet évente 100 millió forintba kerül, amelynek felét az érintett települések önkormányzatai fizetik.