AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. május 21., kedd 22:51

Arany minősítés az Éneklő ifjúság hangversenyen
Öt kórus vett részt az Éneklő ifjúság rendezvényen május 21-én a Nagy László Szabadidőközpontban. A programot 1934 óta szervezik, a Magyar Kodály Társaság 2010-től fogja össze a Veszprém megyei talalkozókat. A rendezvényt a Nemzeti Kulturális Alap és az Editio Musica Budapest Zeneműkiadó támogatja. A zsüri elnöke Kerekesné Pytel Anna énektanár, karnagy, a KÓTA Ifjúsági Bizottsága tagja, Takács Károlyné és Petheő Balázsné énektanár, karnagy volt. A székesfehérvári kórus az Év Kórusa elismerésben részesült, az Ajkai Borsos Miklós Általános Iskola Kicsinyek kórusa, és a Gyermekkórus, valamint a Bródy Imre Gimnázium leánykara arany minősítés diplomával elismerést kapott, a Fekete István - Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium Tündérkelepelők kórusa dícséretet és arany minősítést érdemelt.