AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. május 24., péntek 11:24

Nagy vagy vetélkedőn a Borsos iskola
Az Ajkai Borsos Miklós Általános  Iskola életében először került sor arra, hogy megmérettesse magát a „Nagy vagy!” című televíziós műsorban.A vetélkedő lényege, hogy megszerettesse a gyerekekkel a sportot, aktív mozgásra ösztönözzön.A szervezők a verseny helyszínéül Kecskemétet választották, ezért csapatunknak meg kellett küzdenie a hajnali 3-kor való indulással is. A játékosok és a szurkolók jó hangulatban vágtak neki a közel 4 órás útnak.A megérkezést követően helyet foglaltunk a lelátón és előkerültek a szurkolói pólók, rajta az AJKA felirattal, valamint a dobok.A játék kezdete előtt minden csapat kapott egy egységes színű pólót.A műsor vezetője, Abaházi Csaba bevezetőjét követően el is kezdődött az elődöntő forgatása, minket a harmadik szériába soroltak, így volt időnk megfigyelni, hogy versenyeznek a többiek.Elérkezett a harmadik elődöntő felvétele. Minden csapat kapott egy közismert személyt csapatkapitánynak. Nekünk Tassanyi Balázs segített tapasztalatával és pozitív hozzáállásával. A versenyszámok próbára tették tudásunkat és erőnket egyaránt. Nehezítő körülmény volt, hogy a feladatokat vízben kellett végrehajtani.Kötélhúzás evezővel, váltó kajakozás stb. Csak pár érdekes feladat, amiben jól teljesítettünk. Emellett a szurkolótáborunkra sem panaszkodhattunk, akik a leglehetetlenebb helyzetből is kirángattak minket lelkesedésükkel.A dobogó harmadik fokára állhattunk fel, de ami a legfontosabb, maradandó élményekkel gazdagodhattunk.
Köszönjük a minket támogatóknak:
Swartz Béla polgármesterFenyvesi Zoltán országgyűlési képviselőLe Belier Zrt.Zsoldos Vill Kft.Kontex Kft.Euro Family Kft.Invest Építő KftKis ToursTakaros Vendéglő

Kamondi Olivia        8.A