DUNAKESZI VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. június 11., kedd 12:02

A nyár folyamán kerül a kormány elé Dunakeszi új oktatási és kulturális koncepciójának határozata
A nyár folyamán Magyarország Kormánya elé kerül a Dunakeszin épülő két új középiskola megvalósulását támogató határozat, amely stratégiai jelentőségű lépés a városvezetés részéről. Nem csak az oktatásra fordít a városvezetés, fontosnak tartják a kulturális élet felvirágoztatását is, melynek köszönhetően a tervek szerint 2023-ra felépül a MŰVÉSZETEK HÁZA, amely egy alapfokú művészeti iskola mellett 750 férőhelyes színház- és koncertteremet, tánc- és kamarateremet is magába foglal majd. A településfejlesztés az a feladat, amely sosincs elvégezve, mindig lesznek korszerűsítésre váró területek.

Folyamatosan azon dolgozunk, hogy Dunakeszi, az itt élők és gyermekeik jövőjét szolgálja. Ezt közösségi összefogással, a városlakók véleményét meghallgatva, hosszú távú stratégiai célok meghatározásával tudjuk megvalósítani. – hangsúlyozta Dióssi Csaba, a város polgármestere a június 5-i sajtóeseményen, majd hozzátette: Szerencsés helyzetben vagyunk: azok a fejlesztési tervek és lehetőségek, amelyek jelenleg hosszútávon is. Bátran kijelenthetem, hogy fenntartható fejlődési pályán vagyunk.