MISKOLC MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. június 17., hétfő 08:53

A miskolci önkormányzat elrendelte a légi szúnyogirtást
Az elmúlt hetek csapadékos, majd meleg időjárásának váltakozása rendkívül kedvező feltételeket teremt a kártevőknek, köztük a csípőszúnyogoknak. A biológiai szúnyoglárva-irtások kedvező hatásának köszönhetően Miskolcon a szúnyoggal kapcsolatos problémák, bejelentések csak a csapadékos időjárást követően nőttek meg, főként Hejőcsaba, Martinkertváros és Szirma lakóterületeiről, az utóbbi napokban Diósgyőr kiskertes részeiről és a belvárosból.
A jelenlegi csípőszúnyog fertőzöttség mértékét és a kiemelt városi rendezvényeket is figyelembe véve a Miskolci Városgazda Nkft. megrendelte a kémiai, azaz a légi szúnyogirtást, mintegy 1000 hektáron.
A légi szúnyogirtást 2019. június 18-án, kedden, a késő délutáni óráktól kezdődően napnyugtáig végzik. Kedvezőtlen időjárás esetén az irtásra a következő napokon, június 19-én, vagy 20-án kerül sor.