ALSÓMOCSOLÁD KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2019. július 1., hétfő 12:28

Alsómocsoládi Nyár Fesztivál a Budenz Gimivel!
Alsómocsolád Község Önkormányzata és a budapesti  partnerségre lépett a falu 725. éves fennállásának megünneplésére.

A Gimnázium kreatív és motivált tanulói, az őket és a közös ügyet támogató pedagógusokkal és családtagokat összefogva állították össze, szervezték meg és bonyolították le 2019. június 28-29-én az Alsómocsoládi Nyár Fesztivál a Budenz Gimivel rendezvényt.

A két nap alatt minden korosztály számára kínáltak izgalmas kihívásokat és tartalmas szórakozást a szervezők.

Az első napon a gyermekeket ugrálóvár és arcfestés, a fiatalokat  HOUSE// TRANCE // MINIMAL dallamok várták GABRIEL LÄNG tolmácsolásában a Fesztiváltéren, ahol a második napon Taekwondo bemutatót tekinthettek meg és főzőversenyen indulhattak a vállalkozószellemű szakácsjelöltek és kukták, akik jellemzően az aktív korú lakosok köréből kerültek ki. Ezen a napon az Őszi Fény Idősek Otthonában az idősek készültek testben és lélekben az esti díszvacsorára és borkóstolóra, hiszen lehetőségük nyílt a mobilfodrászat, pedikűr és manikűr stúdió meglátogatására. A borkóstoló után filmklub keretein belül ismerték meg a generációk közösen a Tanú című emblematikus mozgókép alkotást, melyet lampioneregetés és tűzijáték követett a tóparton méltóképpen megkoronázva a rendezvény hangulatát.