AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. augusztus 11., vasárnap 15:28

Tábor az erdélyi testvérváros diákjainak
Életre szóló élményekkel indultak haza vasárnap a székelykeresztúri diákok. Az idén már ötödik alkalommal töltöttek egy hetet Ajka erdélyi testvérvárosának jól teljesitő diákjai a város  balatonszepezdi táborában augusztus 5 és 11 között. Deák  György kísérő tanártól megtudtuk, a lehetőséget a hatodik és hetedik osztályt végzett, kiemelkedő tanulmányi eredményű diákok kapták meg, akiket a város három iskolájából választottak ki. Vannak gyerekek, akik kétszer is megkapták a lehetőséget. Ők már ismerősként érkeztek, de volt számos újdonság is, hiszen a program minden évben más. Hálásak azért, hogy a testvérvárosuk biztosítja számukra ezt a lehetőséget. Az egy hét alatt többször fürödtek a Balatonban, amely a táborhoz közel van, utazgattak Veszprém megyében és sok új információval, élménnyel gazdagodtak. Megérkezésük utáni napon a sportolni szerető ajkai diákok egy csoportja kereste fel őket a táborban, a lányoknak a Dinamik rock and roll klub tagjai tartottak táncos foglalkozást, a fiúk fociztak. Veszprémben EU Study foglalkozáson vettek részt, majd Európa Nap témája az önkéntesség előnyeinek feldolgozása és az unió volt. Felkereste a csapatot a Fekete Sereg Ifjúsági Egyesület, amelynek tagjaival az önkéntes munkáról, annak társadalmi hasznosságáról, a társadalmi szerepvállalás fontosságáról beszélgettek. Megtudták, a gyerekek is tehetnek a közösségért, amelynek tagjai.   Délután az unióval kapcsolatos ismereteikről adtak számot az ajkai Nagy László Városi Könyvtár és Szabadidő Központ szervezésében. A pénteki napot Ajkán töltötték. A szelektív hulladékgyűjtésről, a fenntarthatóságról Vági Károly, az Avar Ajka Kft. közterületfenntartási üzemvezetője tartott előadást, majd a kánikulában jól esett mindenkinek a délutáni strandolás. A Petőfi általános iskola hetedik osztályt végzett diákja másodszor táborozott. Legjobban az együttlét, a fürdés, a vetélkedő és a kirándulás tetszett neki. A 46 gyermek és 6 kísérő programját az Európa a Polgárokért Program támogatta.